REHABILITACE UHŘÍNĚVES Rehabilitace Metoda L. Mojžíšové

metoda Ludmily Mojžíšové

Metoda Ludmily Mojžíšové je vhodná zejména pro ženy, které jsou po gynekologické stránce v pořádku, ale přesto mají problémy s otěhotněním. Cílem je především ovlivnit napětí svaloviny pánevního dna. A to jak nepřímo mobilizací žeber, páteře, měkkými technikami, tak přímo „mobilizací kostrče a pánevního dna“ per rectum.
Zvýšené napětí svalů pánevního dna se totiž může přenášet na vejcovody, dělohu i pochvu, které pak nefungují normálně.
Blokády v oblasti žeber a páteře pak mohou způsobit tzv. „přenesené“ spasmy, které se mohou řetězit až na končetiny a pánevní dno.
V širší veřejnosti je metoda známá především „autoterapií“, tedy samostatným cvičením, což se ale nedoporučuje, neboť samotné cvičení je bez mobilizace pánevního dna neúčinné. Vzájemná spolupráce je zde tedy nezbytná.
 
Metoda se ideálně skládá z minimálně 6 návštěv, které zahrnují terapii celého pohybového aparátu, včetně mobilizace per rectum, a následné pravidelné cvičení (2 x denně) s cílem normalizovat svalové napětí těla a pánevního dna, na jehož svalech „leží“ ženské pohlavní orgány. Po první návštěvě žena dochází 1x za menstruační cyklus na kontrolu, kde terapeut kontroluje stav a eventuálně opakuje mobilizace/ostatní techniky pro zlepšení či udržení stavu. Mezitím pacientka stále cvičí sama doma. Pacientky vyššího věku mohou vyžadovat větší množství návštěv.
 
Metoda má zásadní význam pro:
 • ženy s funkční sterilitou (nemohou otěhotnět, i když po gynekologické stránce jsou v pořádku) – úspěšnost metody je přes 30%
  opakované potraty zejména v prvním trimestru
  bolestivá menstruace, krvácení ve sraženinách
  bolesti či dyskomfort při pohlavním styku
  problémy s močením (retence moče, inkontinence)
  bolesti zad, hlavy
Ceník:
Běžná rehabilitace v zařízení trvá 45min, zde je potřeba celá hodina, proto jsou ceny vyšší. Terapie je možné si buďto plně hradit – tedy 800kč/hodina anebo lze využít poukaz od zdravotní pojišťovny – přijímáme všechny zdravotní pojišťovny kromě OZP (207) a nejjednodušší cesta je využít „naší“ rehabilitační lékařku, která Vám poukaz předepíše. Doplácí se pak 300 kč/hodina

Ošetření provádí Mgr. Ondřej Hons
 
 
 
 
 

theme

 
 

Máme smlouvy s těmito pojišťovnami