Akupunktura

Akupunktura a fyzioterapie


Akupunktura je jedna z metod používaných v tradiční čínské medicíně a je považována za jeden z nejstarších léčebných postupů na světě. Vznikla ve staré Číně, do Evropy se dostala v 17. století a v České republice se začala praktikovat v 60. letech minulého století.

Podle tradiční čínské medicíny tělem proudí energie Qi v energetických drahách, tzv. meridiánech. Každá energetická dráha je spojena s některým z vnitřních orgánů a má určitý počet akupunkturních bodů, do kterých se nabodávají akupunkturní jehličky. Ve zdravém těle proudí energie Qi volně, v případě nemoci či úrazu vzniká v tomto energetickém systému místo, kde energie stagnuje a vzniká bolest.

Úkolem akupunktury je pomocí podrobné diagnostiky určit, kde nerovnováha vzniká a použitím jehliček na vybrané akupunkturní body znovuobnovit správný tok energie. 

Terapie jehličkami spolu s fyzioterapií představuje rozšíření možností péče o pohybový systém člověka a násobí účinek léčebné rehabilitace. Na našem rehabilitačním pracovišti se zabýváme pouze akupunkturou zaměřenou na pohybový systém člověka.

Jak probíhá terapie akupunkturou?
Terapeutka si Vás vyšetří, pozeptá se na obtíže a určí příslušné akupunkturní body, do kterých aplikuje jehličky. Na našem pracovišti pracujeme se sterilními jednorázovými jehličkami, které napichujeme do vydezinfikované kůže. Délka terapie, tedy počet sezení závisí na daném problému, zda je bolest chronická nebo akutní.

V případě zájmu, objednání a dalších informací se obraťte na RHB centrum Elpeko - pobočka Přátelství
tel: 725 836 026  (Mgr. Lucie Jandová - terapeut tradiční čínské medicíny, fyzioterapeut).
 

 
 
 
 
 

theme

 
 

Máme smlouvy s těmito pojišťovnami